به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس در ادامه دیدار‌های جامعه قرآنی با خانواده‌های معظم شهدا هیآتی متشکل از اصغر امیر‌نیا مدیر‌کل تبلیغ و ترویج وزارت ارشاد، کیانوش امانی مسئول دارالقرآن سپاه، رحیم قربانی مسئول سازمان قرآن و عترت بسیج تهران بزرگ، مهدی عادلی و حسین جعفری قاریان قرآن کریم و جمعی از اهالی قرآن و اصحاب رسانه به دیدار خانواده شهید «رضا ترابی» رفتند.

کسب رتبه برتر کنکور و تحصیل در دانشگاه شریف

در این دیدار میهمان برادر شهید بودیم که درباره این شهید عزیز گفت: رضا در تمام دوران تحصیل در مدرسه شاگرد اول بود. وی سال ۱۳۵۶ در کنکور سراسری شرکت کرد و از رتبه‌های برتر کنکور آن سال شد و در دانشگاه صنعتی شریف در رشته برق مشغول تحصیل شد.

 

 

به جز موفقیت در تحصیل به زبان انگلیسی کاملا مسلط بود و در تعمیرات وسایل الکترونیک هم بسیار وارد بود.

فعالیت انقلابی در مسجد سید‌سجاد و حضور در جلسات قرآن

تلاش در عرصه علم همه فعالیت این شهید عزیز نبود زیرا وی در مسجد سید‌سجاد فعالیت‌های مختلف فرهنگی داشت و در این مسجد که به عنوان یکی از پایگاه‌های اصلی دوران انقلاب بود فعالیت می‌کرد.

حضور در جلسات اساتید مختلف قرآن کریم قبل و بعد از انقلاب و تلاوت قرآن از دیگر فعالیت‌هایش بود و پس از پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان مسئول بخش تبلیغات دانشجویی حذب جمهوری اسلامی فعالیت می‌کرد.

 

 

تقید به احکام شرعی و احترام به پدر و مادر

تقید به مسائل و احکام شرعی از ویژگی‌های مهم این شهید عزیز است. وی به اسلام فقاهتی عقیده داشت و حتی جزئیات و مستحبات هم برایش مهم بود. احترام زیادی برای پدر و مادر قائل بود و در این زمینه همواره از ما پیشی می‌گرفت.

درکارش بسیار جدی بود کار‌هایش را خودش انجام می‌داد و به امید کسی نبود و در یک کلام با همه ما متفاوت بود و به واقع از همه بهتر بود.

شهادت بدست منافقان کوردل

متولد سال ۱۳۳۶ بود و سال ۱۳۶۰ در جریان انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی به دست منافقان کوردل به شهادت رسید.

 

 

انتهای پیام/
عُرْوَه‌ُ الْوُثْقَی‌